Elektrozaczepy EFF-EFF

Firma EFF-EFF do największy producent elektrozaczepów na świecie.

Najbardziej popularne na rynku są elektrozaczepy standardowe, stosowane przy podstawowym zabezpieczeniu pomieszczeń.

Elektrozaczepy o symetrycznej obudowie z regulacją zapadki (effeff typ 17, 27, 37) - ze względu na łatwy montaż są wykorzystywane w systemach alarmowych i kontroli dostępu. Podstawową funkcją elektrozaczepu jest blokowanie i odblokowywanie drzwi, dodatkowo za pomocą zintegrowanego czujnika stanu rygla możemy monitorować stan drzwi (zaryglowane lub odryglowane). W połączeniu z odpowiednią blachą zaczepową mogą być montowane zarówno w drzwiach metalowych, drewnianych, jak i wąskoprofilowych PCV.

Czasami podczas montażu w drzwiach wąskoprofilowych zdarza się, że elektrozaczep symetryczny nie mieści się w profilu. W takiej sytuacji można zastosować elektrozaczep specjalnie przygotowany do drzwi wąskoprofilowych - elektrozaczep effeff typ 19. Charakteryzuje się wąską obudową (16,5 mm), dlatego też może być stosowany wszędzie tam, gdzie popularny elektrozaczep symetryczny (20,5 mm) jest za szeroki. Inną grupą elektrozaczepów montowanych na zewnątrz oraz w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność są elektrozaczepy z uszczelnioną obudową (effeff typ 12, 22, 32). Posiadają możliwość zastosowania specjalnej folii grzewczej, która zapobiega zamarzaniu elektrozaczepu podczas opadów marznącego deszczu i śniegu. Wszystkie wyżej wymienione elektrozaczepy mogą być wyposażone w dodatkowe urządzenia i mechanizmy zwiększające ich funkcjonalność oraz łatwość montażu (odblokowanie mechaniczne, regulacja ustawienia zapadki).

Kolejną grupą zamknięć elektromechanicznych są elektrozaczepy wzmocnione, charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną (10.000 - 15.000 N) co sprawia, że idealnie nadają się do ciężkich drzwi metalowych oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na zwiększonej odporności mechanicznej na wyważenie drzwi. Obudowa oraz elementy mechaniczne elektrozaczepu wykonane są ze stali. Temperatura topnienia obudowy wynosi ok. 1000 st. C, natomiast obudowy ze stopu cynku ok. 400 st. C. Ta cecha sprawia, że elektrozaczepy wzmocnione mogą być z powodzeniem stosowane w drzwiach przecipożarowych pełniących funkcje przegród ogniowych (effeff typ 131, 141, 142, 342).

Wśród elektrozaczepów wzmocnionych występują również elektrozaczepy przeznaczone do drzwi ewakuacyjnych. elektrozaczep effeff 331 daje całkowitą gwarancję na odblokowanie drzwi w przypadku nacisku wstępnego do 5000 N, np. podczas naporu tłumu w sytuacjach zagrożenia. W przypadku gdy siła nacisku przekroczy wartość 7500 N elektrozaczep odblokowuje drzwi umożliwiając wyjście ludzi.

W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszą się drzwi szklane montowane w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Wzrost sprzedaży drzwi szklanych powoduje również rosnące zainteresowanie klientów rozwiązaniami zamknięć elektromechanicznych do tego typu drzwi. Elektrozaczep effeff 934 umożliwia zainstalowanie kontroli dostępu zarówno na drzwiach jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych.

W drzwiach dwuskrzydłowych bez górnej ościeżnicy poziomej możemy zastosować elektrozaczep eff-eff 9334 VGL. Całość składa się z dwóch elementów umocowanych w obudowach z aluminium i montowanych na skrzydłach drzwiowych za pomocą kleju. Wszystkie elektrozaczepy charakteryzują się niezawodnością oraz najwyższą jakością potwierdzoną atestami polskimi i zagranicznymi.

DO DRZWI EWAKUACYJNYCH

ELEKTRORYGLE – ZAMKI SOLENOIDOWE