Zamki ABLOY

Zamki mechaniczne DIN – to zamki w rozstawie 72/55, występujące pod nazwą: ABLOY,BODA, PORTA, FAB - . z wejściem na klucz zwykły ( pokojowy) na wkładkę patentową DIN, oraz na WC. Symbole zamków to: 4241, 4242 4252,4262,4261

Zamki mechaniczne skandynawskie - do drzwi zewnętrznych.

Najpopularniejszym zamkiem do drzwi zewnętrznych o rozstawach skandynawskich jest zamek fińskiej firmy ABLOY LC200 (stary numer ABLOY 4565, ABLOY 4865 ), oraz szwedzkiej firmy ASSA 565. Zamek ten współpracuje tylko z cylindrami (wkładkami) typu skandynawskiego ABLOY CY031, CY035, CY032, CY036, CY040 CY 055 , oraz pasują do niego tylko klamki o rozstawach śrub skandynawskich.

Do drzwi wewnętrznych to : BODA 2014, BODA 2018, BODA 4238 i BODA 4249.

Zamki nawierzchniowe

ABLOY Rim Locks – to zamek zatrzaskowy nawierzchniowy do każdego typu drzwi

Zamki wąskoprofilowe

To zamki atestowane w klasie bezpieczeństwa C-6 które znalazły zastosowanie w drzwiach aluminiowych i PCV. Njapopularniejszy to zamek podstawowy klamkowy LC 302, oraz zamek dodatkowy hakowy LC 307.

Zamki do skrytek depozytowych

Jedno i dwukluczowe SC 210C, SC 210N, SC 211C, SC 211N.

Zamki przemysłowe ABLOY – CAM LOCKS

Zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa mechanicznego w takich urządzeniach jak : parkometry, zewnętrzne aparaty telefoniczne, automaty do gier, automaty do napoi i żywności, oraz zamknięcia do drzwiczek energetycznych i telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Zamki meblowe ABLOY VEGA

KATALOGI

Zamek ABLOY 4272 - atestowany klasa C-6

Jest to zamek wpuszczany , klamkowo-zapadkowy, o wymiarach 72/55 z ryglem hakowym. Uniwersalny - prawy/lewy na wkładkę patentową DIN do drzwi zewnętrznych o masie do 100kg. Może być stosowany w drzwiach przeciwpożarowych w zakresie temperatur od -20°C do +80°C.

Zamek ABLOY 4232 - atestowany klasa C-6

Jest zamkiem dodatkowym na wkładkę z ryglem hakowym o głębokości dorn 55mm. Stosowany głównie do drzwi zewnętrznych jaki drugi mocny zamek

ZAMKI Elektryczne ABLOY

Zamki elektryczne ABLOY mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu w połączeniu z dobrym zabezpieczeniem mechanicznym. Mogą pracować wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Przeznaczone są do drzwi pełnych: biurowych, ewakuacyjnych i p.poż. Mogą współpracować z systemami kontroli dostępu oraz czytnikami autonomicznymi Kiedy drzwi są zamknięte, zamek zawsze jest zaryglowany, dobrze chroniąc drzwi. Mnogość impulsów sygnalizacyjnych eliminuje potrzebę użycia przycisku wyjścia i dodatkowych kontaktronów.

- zamek EL 460/EL461 - wytrzymały zamek do drzwi profilowych otwierany przez naciśnięcie klamki pod podaniu/zdjęciu napięcia sterującego. Rygle wysuwane siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Mnogość sygnałów informacyjnych, w tym sygnał naciśnięcia klamki wewnętrznej eliminujący potrzebę stosowania przycisku wyjścia. Zamków ABLOY używa się w sposób intuicyjny. Obsługa jest nawet prostsza niż zamka mechanicznego (nie ma potrzeby zamykania kluczem), a dodatkowo otrzymuje się kontrolę dostępu i pełną informację o stanie drzwi. Unikalna prostota realizacji funkcji ewakuacji na drzwiach przeciwpożarowych. Katalog w załączniku.

- zamek EL 404 - to zamek elektryczny bezklamkowy do drzwi profilowych. Łatwy w instalacji i użyciu. Nadaje się do współpracy z automatami do samoczynnego otwierania drzwi. Możliwa praca w drzwiach wahadłowych (w standardzie jest symetryczny język spustowy). Szeroki zakres napięć zasilania, możliwość konfiguracji NC lub NO i bardzo szybka reakcja na impuls sterujący sprawiają, że jest to uniwersalny zamek do szerokiego stosowania. Zastępuje dotychczasowe zamki EL414 i EL415. Katalog w załączniku.

- zamek EL 420 to elektromotoryczny , wytrzymały zamek do drzwi profilowych otwierany samoczynnie (silnikiem). Rygle wysuwane są siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Mnogość sygnałów informacyjnych, w tym sygnał naciśnięcia klamki wewnętrznej eliminujący potrzebę stosowania przycisku wyjścia. Zamków ABLOY używa się w sposób intuicyjny. Obsługa jest nawet prostsza niż zamka mechanicznego (nie ma potrzeby zamykania kluczem), a dodatkowo otrzymuje się kontrolę dostępu i pełną informację o stanie drzwi. Katalog w załączniku

- zamek EL 560/561 to wytrzymały zamek do drzwi pełnych otwierany przez naciśnięcie klamki pod podaniu/zdjęciu napięcia sterującego. Rygle wysuwane siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Mnogość sygnałów informacyjnych, w tym sygnał naciśnięcia klamki wewnętrznej eliminujący potrzebę stosowania przycisku wyjścia. Zamków ABLOY używa się w sposób intuicyjny. Obsługa jest nawet prostsza niż zamka mechanicznego (nie ma potrzeby zamykania kluczem), a dodatkowo otrzymuje się kontrolę dostępu i pełną informację o stanie drzwi. Unikalna prostota realizacji funkcji ewakuacji na drzwiach przeciwpożarowych. Kat.alog w załączniku

- zamek EL 480/482 – to zamek klamkowy do drzwi profilowych. Rygiel wysuwany jest siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. EL480 ma trzpień dzielony i przeznaczony jest do drzwi z jednostronną kontrolą dostępu. Zamek EL482 ma trzpień pełny i przeznaczony jest do drzwi z dwustronną kontrolą dostępu. Tryb pracy NO lub NC.

- zamek EL 520 to zamek elektromotoryczny do drzwi pełnych do stosowania w drzwiach o dużym natężeniu ruchu i zewnętrznych. Klamka wewnętrzna zawsze otwiera (ewakuacja). Od strony kontrolowanej montuje się pochwyt. Nadaje się do stosowania z automatami do otwierania drzwi. Katalog w załączniku.

- zamek EL 490 to wytrzymały zamek do drzwi profilowych otwierany samoczynnie (silnikiem). Rygiel wysuwany jest siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Zamek EL490 posiada unikalną funkcję elektrycznej kontroli klamki ewakuacyjnej. Dzięki temu klamka ta może działać dopiero w sytuacji alarmowej. W czasie normalnej pracy zamek otwierany jest silnikiem. Katalog w załączniku

- zamek EL 480 i EL 482 to zamek klamkowy do drzwi profilowych. Rygiel wysuwany jest siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. EL480 ma trzpień dzielony i przeznaczony jest do drzwi z jednostronną kontrolą dostępu. Zamek EL482 ma trzpień pełny i przeznaczony jest do drzwi z dwustronną kontrolą dostępu. Tryb pracy NO lub NC. Katalog w załączniku.

- zamek EL 402 to zamek elektryczny bezklamkowy do drzwi profilowych. Łatwy w instalacji i prosty użyciu. Doskonale sprawdza się w drzwiach wejściowych budynków biurowych jako zamek dzienny. W kompletacji z push-pad'em PPE004 stanowi znakomite rozwiązanie do drzwi ewakuacyjnych (EN179) Nadaje się do współpracy z automatami do samoczynnego otwierania drzwi. Możliwa praca w drzwiach wahadłowych (w standardzie jest symetryczny język spustowy). Szeroki zakres napięć zasilania, możliwość konfiguracji NC lub NO i bardzo szybka reakcja na impuls sterujący sprawiają, że jest to uniwersalny zamek do szerokiego stosowania. Zastępuje dotychczasowe zamki EL412 i EL413. Katalog w załączniku.

- zamek EL 590 to wytrzymały zamek do drzwi pełnych otwierany samoczynnie (silnikiem). Rygiel wysuwany jest siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Zamek EL590 posiada unikalną funkcję elektrycznej kontroli klamki ewakuacyjnej. Dzięki temu klamka ta może działać dopiero w sytuacji alarmowej. W czasie normalnej pracy zamek otwierany jest silnikiem.katalog w załączniku.

- zamek EL 580 to zamek klamkowy do drzwi pełnych. Rygiel wysuwany jest siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. EL580 ma trzpień dzielony i przeznaczony jest do drzwi z jednostronną kontrolą dostępu. Zamek EL582 ma trzpień pełny i przeznaczony jest do drzwi z dwustronną kontrolą dostępu. Tryb pracy NO lub NC. Katalog w załączniku.

- zamek EL 502 to zamek elektryczny bezklamkowy do drzwi pełnych. Łatwy w instalacji i użyciu. W kompletacji z push-pad'em PPE004 stanowi znakomite rozwiązanie do drzwi ewakuacyjnych (EN179 - patrz str. 11 instrukcji montażu). Nadaje się do współpracy z automatami do samoczynnego otwierania drzwi. Możliwa praca w drzwiach wahadłowych (w standardzie jest symetryczny język spustowy). Szeroki zakres napięć zasilania, możliwość konfiguracji NC lub NO i bardzo szybka reakcja na impuls sterujący sprawiają, że jest to uniwersalny zamek do szerokiego stosowania. Zastępuje dotychczasowe zamki EL512 i EL513. Katalog w załączniku

- zamek elektryczny listwowy EL 566/EL567 to wytrzymały zamek do drzwi pełnych otwierany przez naciśnięcie klamki pod podaniu/zdjęciu napięcia sterującego. Rygle są wysuwane siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Dodatkowe dwa haki dają w sumie 4 punkty blokowania na listwie 176 cm lub 200 cm. Mnogość sygnałów informacyjnych, w tym sygnał naciśnięcia klamki wewnętrznej eliminujący potrzebę stosowania przycisku wyjścia. Zamków ABLOY używa się w sposób intuicyjny. Obsługa jest nawet prostsza niż zamka mechanicznego (nie ma potrzeby zamykania kluczem), a dodatkowo otrzymuje się kontrolę dostępu i pełną informację o stanie drzwi. Unikalna prostota realizacji funkcji ewakuacji na drzwiach przeciwpożarowych. Katalog w załączniku.

- zamek elektromotoryczny listwowy EL 526 to wytrzymały zamek otwierany przez wbudowany silnik. Rygle są wysuwane siłą sprężyny - mechanizm samoryglujący. Dodatkowe dwa haki dają w sumie 4 punkty blokowania na listwie 176 cm lub 200 cm. Mnogość sygnałów informacyjnych, w tym sygnał naciśnięcia klamki wewnętrznej eliminujący potrzebę stosowania przycisku wyjścia. Zamków ABLOY używa się w sposób intuicyjny. Obsługa jest nawet prostsza niż zamka mechanicznego (nie ma potrzeby zamykania kluczem), a dodatkowo otrzymuje się kontrolę dostępu i pełną informację o stanie drzwi. Katalog w załączniku