Zamki KFV i FUHR

KFV oferuje bardzo szerokie spektrum zamków zgodnych z normą DIN 18251 w klasach od 1 do 4, odpowiednich do różnych typów drzwi co pozwala na dobranie odpowiedniego zamknięcia do drzwi w mieszkaniach prywatnych czy też obiektach publicznych, dostosowanych do częstotliwości korzystania i wymogów bezpieczeństwa. Zamki pojedyncze do drzwi przylgowych lub bezprzylgowych z różnymi rodzajami zamykania: na klucz piórowy, z wkładką bębenkową lub do WC (przekręcana gałka).

Różne klasy

Klasa 1:
Do drzwi, które są otwierane bardzo rzadko z rozwagą – np. drzwi do pomieszczeń gospodarczych, magazynków.

Klasa 2:
Do drzwi, które są otwierane regularnie, lecz z rozwagą – na przykład drzwi w domach lub biurach

Klasa 3:
Do drzwi, które są otwierane często, czasami z użyciem dużej siły – np. drzwi do budynków użytku publicznego.

Klasa 4:
Do drzwi, które są otwierane bardzo często i niedokładnie, z użyciem dużej siły – na przykład drzwi o zwiększonej odporności na włamanie lub drzwi w budynkach użyteczności publicznej.

Zamki KFV i zamki FUHR to również zamki listwowe czyli zasuwnice drzwiowe wielopunktowe.

Dla uszkodzony starych zamków listowowych - zasuwnic AS2300,AS2383,AS8250 - posiadamy w ofercie na wymianę - zestawy naprawcze w różnych wymiarach.

Znajdują zastosowanie do wszystkich zamków listwowych produkcji KFV (dormas 35/40/45). Uszkodzenie zamka głównego jest najczęściej spotykaną usterką w przypadku zamków wielopunktowych, co do tej pory wiązało się z zakupem nowego zamka. Stosując zestaw naprawczy można obniżyć koszty i samodzielnie dokonać wymiany tylko uszkodzonego elementu. Zestawy pasują zarówno do zamków prawych jak i lewych. Zestaw zawiera: puszkę zamka głównego (orzech klamki 10 mm), zapadkę, 3 nity, 3 śrubki, redukcję 10/8.